دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 24966
تعداد نوشته ها : 37
تعداد نظرات : 1
طراح قالب
موسسه تبیان

با وجود مرسوم شدن روشهاي جديد همچون پردازش و ذخيره‌سازي ابري باز گزارشهايي از رونق داشتن بازار هارد ديسك ها به ويژه انواع اكسترنال، در دست است، جديدترين گزارش‌ها در اين مورد نشان ميدهد كه ميزان درآمد شركت‌هاي توليدكننده سيستم‌هاي ذخيره‌سازي مبتني بر هاردهاي اكسترنال به سرعت در حال افزايش است. آخرين گزارش تحقيقاتي منتشر شده توسط موسسه تحقيقاتي IDC در اين مورد نشان مي‌دهد كه درآمد توليدكنندگان هاردهاي اكسترنال در فصل چهارم سال 2012 رشد 3/2 درصدي داشته و اين ميزان رشد براي كل سال گذشته ميلادي به 7/4 درصد رسيده است. 

اين گزارش نشان مي‌دهد كه ميزان درآمد جهاني بازار هاردهاي اكسترنال در فصل آخر سال ميلادي گذشته با رشد 3/2 درصدي به 7/6 ميليارد دلار رسيده است. اين در حالي است كه در فصل چهارم سال 2012 مجموع بازار هارد اكسترنال و اينترنال درآمد جهاني 6/8 ميليارد دلار داشته كه اين ميزان در مقايسه با فصل چهارم سال 2011 رشد 7/0 درصدي را به ثبت رسانده است. به طور كلي حجم سيستم‌هاي ذخيره‌سازي مبتني بر هارد درايو در فصل چهارم سال 2012 به 8 اگزابايت (8 ميليون گيگابايت) رسيده كه اين حجم رشد سالانه 3/25 درصدي داشته است.
بازار جهاني هاردهاي اكسترنال در كل سال 2012 درآمد 7/24 ميليارد دلاري از محل فروش داشته است كه اين ميزان رشد سالانه 7/4 درصدي را نسبت به سال 2011 نشان مي‌دهد. از طرفي كل حجم سيستم‌هاي ذخيره‌سازي مبتني بر هاردهاي اكسترنال در سال 2012 از مرز 20 اگزابايت گذشته كه اين رقم افزايش 27 درصدي را در مقايسه با سال 2011 تجربه كرده است، در ميان شركتهاي عرضه كننده بزرگ بازار جهاني هاردهاي اكسترنال، شركت EMC توانسته حاكميت خودش را بر اين بازار در فصل چهارم سال 2012 حفظ كند و سهم بازار 7/30 درصدي را در اين فصل به دست بياورد، بعد از آن شركتهاي IBM و NetApp به ترتيب با سهم 15 درصدي و 6/11 درصدي در رتبه هاي بعدي قرار دارند. در اين ميان شركت هاي HP و Hitachi تنها توانسته‌اند نتايج راضي‌كننده اي به دست آورده و رشد چنداني را به ثبت نرسانده اند. اين دو شركت به ترتيب سهم 3/9 درصدي و 8/8 درصدي را در اين فصل به خودشان اختصاص داده‌اند.

«اريك شپارد» يكي از تحليلگران و كارشناسان موسسه IDC در اين زمينه مي‌گويد: گرچه روند رشد بازار هاردهاي اكسترنال در فصل چهارم سال 2012 كمي كندتر شده بود، اما بازار اين محصولات در سال 2012 رشد قابل توجهي را براي خودش به ثبت رسانده است و توانسته با درآمد كل 7/24 ميليارد دلاري ركورد مناسبي از خودش به جا بگذارد.

دسته ها : سخت افزار

مشخصات كولپد ديپ كول Deepcool  N300

  • سطح مشبك فلزي و گسترده اين پايه نوت بوك هوا را به صورت بهينه به جريان مي‌اندازد تا از اين طريق نوت بوك را به خوبي خنك كند
  • داراي فن 200 ميليمتري اين پايه نوت بوك جريان هواي زيادي را توليد كرده و عملكرد آن در خنك كردن نوت‌بوك فوق‌العاده است
  • طراحي ويژه كه براي مكش عالي هوا در نظر گرفته شده است
  • سازگار با نوت بوك هاي 15.6 اينچي و پايين تر
  • اتصال دهنده USB با قابليت اتصال يك دستگاه ديگر به آن

كول پدها معمولا يك شيب به سمت كاربر دارند كه كيبرد نوت بوك را بهتر در اختيار شما قرار ميدهد. اگر اين شيب كول پد خيلي زياد باشد آزاردهنده خواهند بود. برخي از كول پدها امكان تغيير زوايه دارند. اما اگر اين امكان نباشد و با ارگونومي بدن شما سازگار نباشد به زودي كتف و شانه هاي شما درد خواهد گرفت.

ارتفاع كول پد فاكتور مهمي است. اگر ميز كار شما قابل تغيير ارتفاع نيست و با قرار دادن كول پد مجبور باشيد دستهاي خود را از آن آويزان كنيد به سرعت خسته خواهيد شد. اطمينان حاصل كنيد كه از يك برند معتبر خريد ميكنيد. مثلاً برندي مثل ديپ كول داراي كيفيت خوبي است. معمولاً نوت بوكهاي داراي پردازنده اي قويتر مانند Core i7 و گرافيكهاي توانمند بيشتر حرارتزايي دارند و نياز بيشتري به كول پد پيدا مي كنند. به خصوص اگر اهل پردازش بالا و يا گيمهاي سنگين باشيد. كول پد معجزه نمي كند! انتظار نداشته باشيد دما را ۵۰ درجه پايين بياورد! تغيير دما در اثر به كارگيري كول پد چيزي در حد ۱۰ درجه خواهد بود.

منبع: كولپد ديپ كول n300

دسته ها : سخت افزار

بارها طراحي هاي منحصر به فرد از لوازم جانبي مختلف ديده ايم اما اين بار يك طراح روس براي پيشگيري از صدمات مچ دست، موس بي‌سيم معلق در هوا را طراحي كرده است.

اساس عملكرد موس معلق Bat يك هدايتگر شناور و پايه حلقه‌اي مغناطيسي است كه باعث شناور ماندن ماوس در هوا مي‌شود.
«واديم كيباردين» طراح موس بي سيم شناور، اين وسيله را يك ابزار كاربردي براي افرادي عنوان مي كند كه ساعت هاي طولاني از رايانه استفاده مي كنند.
موس شناور Bat‌ مي تواند براي پيشگيري و حتي درمان سندرم تونل مچ دست مورد استفاده قرار گرفته و ميزان فشار و صدمات وارده به عضلات دست و انگشتان را به حداقل برساند.

 

 موس معلق در هوا طراحي شد!

دسته ها : سخت افزار

تحقيقات اخير نشان داده است كه خريداران به هنگام خريد لوازم الكترونيكي، به نظرات مصرف كنندگان بيشتر از منتقدين حرفه اي توجه ميكنند. در اين پژوهش، ۶۵ درصد از خريداران مي گويند كه بيشتر از بررسي و نظرات مصرف كنندگان محصول الهام گرفته اند تا از نظر كارشناسان، اين تحقيقات نشان داده است كه خريداران آنقدر به مصرف كنندگان ديگر اعتماد دارند كه قبل از خريد، حدود ۱۱ نظر از نظرات مصرف كنندگان را مي خوانند.
بردفرود ويليامز از شركت روابط عمومي جهاني Weber Shandwick كه اين پژوهش را رهبري كرد، مي گويد: «ما مي دانيم كه مصرف كنندگان منتقد، نيروهاي قدرتمندي هستند. ولي حالا فهميده ايم كه آنها قدرتمندترين نيرو هستند. بازاريابان دانا كساني هستند كه به مصرف كنندگان منتقد گوش مي دهند و آنها را مديريت مي كنند تا از قدرت قابل توجه آنها براي تثبيت پول خود استفاده كنند.»
مصرف كنندگان مي گويند كه تأثيرگذارترين نظرات، عادلانه و منطقي هستند و خوب نوشته شده اند و داراي اطلاعات فني هستند. به علاوه، مصرف كنندگان مي گويند كه آنها به نظراتي اعتماد دارند كه در وبسايت هاي فروشگاه اينترنتي معروفي مانند آمازون، BestBuy و Consumer Reports درج مي شوند.

ولي خريداران هنوز هم نگران نظرات مصرف كنندگان هستند، با آنكه به نظرات آنها بيش از نظرات منتقدين اعتماد دارند. هشتاد درصد از خريداران مي گويند كه نگران صحت نظرات آنلاين هستند و ۵۱ درصد از خريداران مي گويند كه نگرانند مبادا اين نظرات را خود سازندگان درج كرده باشند.
به گزارش برترين ها ويليامز، رئيس مؤسسه فن آوري آمريكاي شمالي در Weber Shandwick مي گويد: «تأثير فزاينده نظرات مصرف كنندگان بر روي فروش بدان معناست كه بازاريابان بايد ياد بگيرند چگونه بطور مؤثري سيل خريداران جستجوكننده نظرات آنلاين را مديريت كنند. نظرات كاربران، تصميمات خريد را متحول مي كند. مطالعه ما نشان مي دهد كه چرا، چگونه و چه زماني خريداران هم از نظرات كاربران و هم از نظرات سنتي تحريريه براي خريد كردن استفاده مي كنند.»
با آنكه مصرف كنندگان بيشتر به نظرات خريداران ديگر اعتماد مي كنند، ولي كسب و كار هاي هوشمند بايد به هنگام بازاريابي محصولات، از چند رويه ساده بهره ببرند. فهرستي از اين راهنمايي ها را در زير مي بينيد:
پژوهش تازه اي نشان داده است كه خريداران به هنگام خريد لوازم الكترونيكي، به نظرات مصرف كنندگان بيشتر از منتقدين حرفه اي گوش مي دهند. در اين پژوهش، ۶۵ درصد از خريداران مي گويند كه بيشتر از بررسي و نظرات مصرف كنندگان محصول الهام گرفته اند تا از نظر كارشناسان.
بررسي هاي آگاهي بخش: يك نمونه در وبسايت فروشگاه محصول قرار دهيد تا به مصرف كننده كمك كند تا روند استفاده از آن برايش ساده تر شود و احتمال اينكه محصول رقيب حواس خريدار را پرت كند، كاهش يابد. براي اينكه شك و ترديد نسبت به صحت نظرات و بررسي ها كاهش يابد، سياستي اتخاذ كنيد كه كارمندان خودتان نتوانند نظر بگذارند و اين سياست را اعلام كنيد، صفحات بازاريابي محصول طراحي نماييد از فرمت وبسايت هاي بررسي محصول استفاده كنيد و به صورت موازي بازاريابي نكنيد تا بدين ترتيب مصرف كنندگان بتوانند اطلاعاتي كه به دنبالش هستند را بيابند و تصميم خود را بگيرند.
نظرات و بررسي ها را تشويق كنيد:  مشتريان را تشويق كنيد تا درباره محصولات جديد شما نظر بدهند. يك مدير اجتماعات آنلاين بايد مشتريان را تشويق كند كه براي محصولات نظر بدهند و مشتريان مثبت و نظرات حرفه اي را در كانال هاي اجتماعي توسعه دهد و با خدمات مشتريان همكاري تنگاتنگ داشته باشد تا سريعاً به بازخورد آنها واكنش دهد.
پژوهش تازه اي نشان داده است كه خريداران به هنگام خريد لوازم الكترونيكي، به نظرات مصرف كنندگان بيشتر از منتقدين حرفه اي گوش مي دهند. در اين پژوهش، ۶۵ درصد از خريداران مي گويند كه بيشتر از بررسي و نظرات مصرف كنندگان محصول الهام گرفته اند تا از نظر كارشناسان.
بررسي ها و نظرات تأثيرگذار را شناسايي كنيد: بازاريابان نمي توانند مستقيماً بر نظرات و بررسي هاي كاربر تأثير بگذارند، ولي مي توانند بررسي هايي كه پتانسيل بيشترين تأثيرگذاري را دارند شناسايي كنند و اين بررسي ها را در وبسايت هاي محصولات، نظرات آنلاين و شبكه هاي اجتماعي خود قرار دهند. بازاريابان نبايد لزوماً بررسي ها و نظرات ناشناس را بدنام كنند.

منبع: آفتاب

دسته ها : سخت افزار

امروزه داشتن ابزار خوب براي موفقيت در بازي‌ها تقريباً امري ضروري به نظر مي‌رسد و يك ماوس و كيبورد مناسب تأثير بالايي در نحوه انجام بازي گيمرها دارد. به همين دليل است كه بخشي از توليدات سازندگان ماوس و كيبورد به گيمرها اختصاص يافته و انواع و اقسام فناوري‌ها و طراحي‌هاي خاص، براي ارائه بهترين محصول به‌كار گرفته مي‌شوند.

شركت گيگابايت هم مدتي است به دنياي لوازم جانبي مخصوص گيمرها قدم گذاشته و در همين مدت كوتاه توانسته محصولات پرطرفداري توليد كند. ماوس Aivia M8600 يكي از محصولات جديد گيگابايت در همين گروه است كه با قيمت بالاي خود، ديگر رقبايش را كه سابقه‌اي طولاني در اين زمينه دارند، به مبارزه دعوت كرده‌است. طراحي اين ماوس بسيار خاص و جالب توجه است و به دليل قرينه بودن طراحي آن، هم راست‌دست‌ها و هم چپ‌دست‌ها مي‌توانند به راحتي از آن استفاده كنند. دكمه‌هاي اصلي و Scroll بزرگ است و پشت Scroll كه علاوه بر حركت طولي، حركت عرضي نيز دارد، ديود‌هاي نوري براي نمايش دقت، باتري و كليد‌هاي تغيير دقت موس قرار گرفته‌اند. در هر يك از كناره‌هاي ماوس نيز دو دكمه قرار دارد. تمامي دكمه‌هاي اين ماوس با نرم‌افزار مخصوص آن قابل برنامه‌ريزي هستند. اطلاعات مربوط به دستوراتي را كه براي هر يك از كليد‌ها تعريف كرده‌ايد، در حافظه 32 كيلوبايتي داخل ماوس ذخيره شده و هر كجا كه برويد به اين اطلاعات دسترسي خواهيدداشت.

همچنين بزاي خريد انواع ماوس ميتوانيد به سايت فروشگاه اينترنتي كالارنا مراجعه كنيد.

زير موس سنسور، دكمه روشن و خاموش، دكمه اتصال با پايه بي‌سيم و دكمه‌اي براي خارج كردن باتري قرار گرفته‌است. نرم‌افزار همراه ماوس در نوع خود بسيار كامل است و امكان تعريف انواع ماكروها، گزينه‌هاي متنوع براي كليد‌ها و حتي تعيين ميزان حساسيت ماوس در حالت‌هاي افقي و عمودي به صورت مجزا وجود دارد.سطح روي ماوس نيز پلاستيكي است و داراي روكش ضدعرق است. يكي از تصميمات عجيب گيگابايت در طراحي اين ماوس، برآمدگي و شكستگي پشت ماوس است. با آن‌كه اين نحوه طراحي باعث شده ظاهر اين mouse بسيار جذاب باشد اما در عين حال حركتي خلاف جهت ديگر ماوس‌ها با پشت گرد و منحني بوده و ممكن است در اولين تجربه بخواهيد در احساس اوليه خود از اين ماوس تجديدنظر كنيد.

ماوس گيگابايت

M8600 يك موس ليزري بي‌سيم با حداكثر دقت 6500 (سخت‌افزاري تا 5600) نقطه در اينچ است كه داراي امكانات جالبي است. اين ماوس داراي دو باتري است كه مي‌توان همواره يكي را به‌عنوان يدك نگه داشته و در زمان نياز استفاده كرد. پايه مخصوصي براي ماوس در نظر گرفته شده كه با قرارگيري ماوس روي آن، باتري شارژ خواهدشد. همچنين جلوي اين پايه، محلي براي قرارگيري باتري دوم براي شارژ وجود دارد (البته نمي‌توان هم باتري و هم ماوس را همزمان روي پايه قرار داد). اگر به شدت با معضل باتري روبه‌رو باشيد (كه با پنجاه ساعت عمر باتري بعيد است به اين مشكل دچار شويد)، مي‌توانيد يكي از كابل‌هاي USB همراه ماوس را به آن متصل كرده و بازي خود را با كابل ادامه دهيد تا باتري شارژ شود (براي ماكرونويسي كليد‌هاي ماوس نيز بايد از اين كابل استفاده شود). وزن ماوس با باتري به 148 گرم مي‌رسد و متأسفانه امكان تغيير وزن ماوس وجود ندارد. به همين دليل M8600 در گروه ماوس‌هاي به نسبت سنگين‌وزن قرار مي‌گيرد. تجربه كار با اين ماوس براي افراد مختلف، متفاوت است. اگر مثل من عادت داشته‌باشيد، كف دست خود را روي ماوس قرار دهيد، برآمدگي پشت ماوس برايتان آزاردهنده خواهدبود و نخواهيد توانست برخي نقاط كوچك روي صفحه‌نمايش (مانند دكمه X بستن صفحات يا يك لينك كوچك در يك وب‌سايت) را به سادگي انتخاب كرده و كليك كنيد. اما اگر اندازه دست شما بزرگ باشد يا جزو افرادي باشيد كه تنها با انگشتان خود ماوس را هدايت كرده و كف دست را در كنار ماوس قرار مي‌دهند، مي‌توانيد اوقات خوشي را با اين ماوس سپري كنيد. براي تغيير دقت ماوس به نصب نرم‌افزار نيازي نخواهد بود و وجود يك كيف همراه، امكان جابه‌جايي و مديريت لوازم آن را بسيار ساده‌تر خواهدكرد (اين نكته براي دارندگان نوت‌بوك‌ها حائز اهميت است).

منبع: وبسايت سخت افزار

دسته ها : سخت افزار
X