دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 24964
تعداد نوشته ها : 37
تعداد نظرات : 1
طراح قالب
موسسه تبیان

 براساس طرح ويژه برخورد با گفت‌وگوي تلفني و فرستادن و خواندن پيامك هنگام رانندگي، ماموران پليس راهور تهران با كساني كه از تلفن همراه اعم از صحبت با هندزفري استفاده مي‌نمايند يا اينكه در حين رانندگي پيامك مي‌خوانند يا ارسال مي‌كنند، به طور جدي برخورد نمايد.

بر همين اساس قانون جريمه متخلفاني را كه از اين وسيله ارتباطي استفاده مي‌كنند در سرعت‌هاي بالاي ۶۰ كيلومتر بر ساعت ۵۰ هزار تومان و زير ۶۰ كيلومتر بر ساعت ۳۰ هزار تومان در نظر گرفته است،اين طرح در چارچوب شعار امسال پليس كه «بهبود رفتار ترافيكي، هوشمندسازي معابر» تعيين شده به اجرا درآمده است.

در ضمن نظرسنجي از ۴۸ ميليون مشترك براي دريافت پيامك‌هاي تبليغاتيمدير عامل همراه اول با اشاره به ارسال پيامك نظرسنجي دريافت پيامك‌هاي تبليغاتي براي ۴۸ ميليون مشترك در قالب گروه‌هاي ۵۰۰ هزار نفري گفت: اين كار ظرف يك ماه آينده به اتمام مي‌رسد.

روزهاي پاياني سال گذشته بود كه ممنوعيت ارسال پيامك تبليغاتي بدون اجازه مشترك، خبرساز شد، هنوز چند روز بيشتر از اعلام اين دستور نگذشته بود كه همراه اول يك پيامك نظر سنجي در خصوص تمايل يا عدم تمايل به دريافت پيامك‌هاي تبليغي را براي طيف وسيعي از مشتركانش ارسال كرد.

برخي مشتركان به پيامك جواب مثبت و برخي منفي دادند و برخي هم محل نگذاشتند؛ اما فرقي در جواب‌ها نبود؛ زيرا به گفته كساني كه پاسخ منفي داده بودند، پيامك‌‌هاي تبليغاتي باز هم برايشان سرازير شده است، اما گويا اين بار ديگر قرار است همراه اول كاري كند كارستان، كاري كه ريشه پيامك تبليغاتي ناخواسته براي هميشه خشك شود.

از وحيد صدوقي مديرعامل همراه اول سوال شد:‌ چرا به‌رغم نظر سنجي همراه اول، ارسال پيامك‌هاي تبليغاتي مانند سابق ادامه دارد و سرانجام روش همراه اول براي حل اين موضوع چيست؟

مديرعامل همراه اول نيز اين‌گونه پاسخ داد: قبلا ارسال پيامك نظر سنجي براي مشتركان در يك مرحله انجام شد؛ اما اخيرا دوباره هماهنگي‌‌ ديگري با سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي، انجام شده است، وي افزود: پس از اين هماهنگي مقرر شد كه براي گرو‌ه‌هاي ۵۰۰ هزار نفري از مشتركان پيامك نظرسنجي پيامك‌هاي تبليغاتي ارسال و نظرشان اخذ شود و ديگر براساس نظرشان عمل خواهد شد.

دسته ها : هندزفري

اگر شما هم از كودكان و نوجوانان قبل از انقلاب الكترونيك و دوران ايكس باكس و پلي استيشن باشيد، حتما يك تكه نخ و دو قوطي كنسرو را كه قله تكنولوژي ارتباطات كودكي مان بودند، به خاطر داريد. يك طناب بلند كه از خانه درختي تان شما را به ديگر اعضاي گروه متصل مي كرد. اما كودكان امروز همه يك تلفن همراه اختصاصي دارند و يا حداقل بيسيم هاي واكي تاكي با برد نسبتا زياد سرگرمشان مي كند. پس احتمالا يك قوطي كنسر جديد نمي تواند انقلابي در سرگرمي امروز ايجاد كند، اما حداقل مي تواند براي گروه بزرگي از ما يادآور خاطرات شيرين گذشته باشد.

دستگاه The Can يكي از آن نوآوري ها و ابتكارات خلاقانه است كه توانسته طناب و قوطي كنسرو قديمي را با فناوري مدرن امروزي در هم آميزد‫.‬ در واقع سطح خارجي و بدنه اين گجت جالب از قوطي هاي كنسرو بازيافتي تهيه شده است‫.‬ اما درون اين قوطي خالي نيست و يك ميكروفون و اسپيكر محتويات آن را تشكيل مي دهند‫.‬ به جاي طناب هم در اين تلفن قوطي كنسروي از يك كابل يو اس بي استفاده شده است كه به كامپيوتر وصل مي شود و از طريق برنامه هايي همچون اسكايپ ارتباط شما را با ديگران برقرار مي كند‫.‬

‎جالب اينجا است كه اين گروه خلاق، مدل كوچكتري از اين قوطي كنسرو را هم توليد كرده اند كه داراي سوكت 3.5 ميليمتري بوده و براي استفاده در تلفن هاي همراه ابداع شده‫ است: يك هندزفري نسبتا بزرگ و بي قواره!‬

‎اين ابزار جالب‫‬ هم اكنون با قيمت ۱۷ دلار پيش فروش مي شود‫.‬ البته فكر كنم كه ساختن آن در خانه هم چندان مشكل نبوده و هزينه زيادي در بر نخواهد داشت‫.‬ چرا دست به كار نمي شويد و تلفن قوطي كنسروي خود را نميسازيد‫.‬

دسته ها : هندزفري
X